1 czerwca w najpiękniejszy dzień roku - dzień dziecka w naszej szkole odbył się z tej okazji dzień sportu. Uczniowie w radosnej atmosferze wykonywali konkurencje sportowe. Zapraszamy na fotorelacje.
Natalia Adamska
1 czerwca w najpiękniejszy dzień roku - dzień dziecka w naszej szkole odbył się z tej okazji dzień sportu. Uczniowie w radosnej atmosferze wykonywali konkurencje sportowe. Zapraszamy na fotorelacje.
Natalia Adamska
W czerwcu klasa 6 a brała udział w 3 wycieczkach. Podczas pierwszej wyprawy wraz z klasą 7a zwiedziliśmy Zieloną Górę, a w niej m.in. Centrum Nauki Keplera, Palmiarnię, obejrzeliśmy seans w Planetarium. Celem drugiej wycieczki był Folwark Żabinko, w którym odpoczywaliśmy od zgiełku miasta. Wisienką na torcie był wyjazd do kina :) Wszystkie wycieczki były fantastyczne!
Kinga Piórkowska
Jednym z zadań projektowych było stworzenie map pamięci. Najpierw uczyliśmy się, jak się je tworzy, a potem była praktyka . Poniżej mapy nasze i naszych partnerów.
Marta Górna
Dziękuję Mamo, dziękuję Tato za każdą zimę, za każde lato... - takie słowa śpiewały dzieci podczas przedstawienia z okazji Dnia Mamy i Taty. Podczas występu uczniowie zaprezentowali piosenki i wiersze dla swoich Rodziców. Na koniec wręczeli im miłe upomonki, które już na zawsze pozostaną w ich pamięci.
Barbara Plichta
Dzisiaj dzieciaki z kółka kulinarnego wykonały ostatnie w tym roku szkolnym dania. Mogliśmy poczuć się, jak w prawdziwym programie kulinarnym. Mali kucharze przygotowywali zdrowe dania według własnego pomysłu, od początku do końca zupełnie samodzielnie. Liczyła się dobra organizacja pracy, pomysł i przygotowanie. Warunkiem było też to, że danie powinno byc zdrowe. Powstały: pasta ze szpinakiem i pomidorami, kurczak w curry, sushi, sałatka z warzywami, pizza z pomidorami, pieczone jabłka z orzechami i miodem, babeczki cytrynowe i tarta z jabłkami oraz pyszne, owocowe smoothie. Najlepsza była degustacja...
Dziękuję moim małym kucharzom za ten wspólny rok. Dzięki pracowni kulinarnej, która powstała w ramach Projektu Laboratoria Przyszłości, udało się zrealizować wszystkie nasze kulinarne pomysły, nauczyć się dobrej organizacji pracy w kuchni, oswoić ze sprzętem i co najważniejsze przekonać się na własnej skórze,że można gotować zdrowo i pysznie. To było ciekawe i bardzo smaczne wyzwanie.
Anna Garstka
W niedzielę 4 czerwca, na Wzgórzu Papieskim można było zobaczyć i usłyszeć piękne występy lubońskich szkół. SP4 reprezentowały dziewczyny z koła muzycznego pod opieką Pani Natalii Walkowiak.
Natalia Walkowiak
12 maja, w naszej szkole, został przeprowadzony powiatowy konkurs z języka angielskiego pod patronatem wydawnictwa Macmillan. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Wójcik, Bartek Rajczyk, Stanisław Augustyniak, Tatiana Grzywaczyk,Jan Michalak oraz Oskar Pawlicki, który zdobył trzecie miejsce w kategorii klas 2-3. Gratulujemy!
Marta Górna
Klasa 4b spacerowała dziś w okolicach szkoły szukając na przykład "a cat on a fence" albo "a musical instrument on a box". Wszystkie zadania wykonane!
Marta Górna
Klasy 5 na lekcji biologii wykonały własne książeczki ( podręczniki) o tkankach roślinnych. Połączenie zabawy i nauki.
Marta Ciszewska
W ramach Tygodnia Języków Obcych próbowaliśmy zaśpiewać Panie Janie w języku państwa, które dana klasa wylosowała na tegoroczny festyn. Niektórzy poddali się na starcie (bo jak śpiewać na przykład po chińsku), a inni wyzwanie podjęli. Ciekawe, czy by nas obcokrajowcy zrozumieli.
Marta Górna
Dnia 22.05.2023 r. klasy 5a, 5b i 5c wyruszyły na wycieczkę do stolicy. Głównym celem naszej wycieczki były kreatywne zajęcia w Centrum Nauki Kopernik. Zobaczyliśmy Pałac Kultury i Nauki, Ogród Biblioteki Uniwersyteckiej, Grób Nieznanego Żołnierza oraz zmianę warty. Przechadzaliśmy się po Placu Zamkowym i na koniec odwiedziliśmy Warszawską Syrenkę.
Natalia Adamska
Małe, ale jak ważne! Pszczoły, najpracowitsze i szalenie pożyteczne owady
Z okazji Dnia Pszczół w naszej Czwóreczce przeprowadzone zostały zajęcia, których celem było budzenie świadomości u dzieci o pożyteczności pszczół. Wspólnie dowiedzieliśmy się jakie pszczoły mają znaczenie dla naszego środowiska naturalnego, jakie zagrożenia na nie czyhają i jak chronić te istotki. Na koniec, wykonaliśmy poidła dla naszych przyjaciół.
Barbara Plichta
Kto dba o to by winda była sprawna i abyśmy bezpiecznie bawili się na placu zabaw? Uczniowie klasy 2a i 1a już wiedzą, a to wszystko dzięki Inspektorom z Urzędu Dozoru Technicznego. Inspektorzy opowiedzieli o urządzeniach podlegających pod Urząd Dozoru Technicznego, jak wygląda ubiór ochronna Inspektora i przypomnieli o najważniejszych zasadach na placu zabaw. Uczniowie wzięli udział w zabawie "Bezpiecznie czy niebezpiecznie?", a na koniec otrzymali wspaniałe prezenty. Bardzo dziękujemy za pouczające zajęcia!
Barbara Plichta
Klasy 5 na lekcji biologii, w ramach powtórzeniowej lekcji wykonały plakaty w temacie " systematyka na wesoło". Zadanie polegało na wymyśleniu systematyki dla gatunków mitycznych zwierząt i roślin. Trudne tematy warto utrwalać w aktywizujący i kreatywny sposób, który pobudzi mózg do pracy.
Marta Ciszewska
W dniach 12-14.05.2023r w Bornem Silnowie odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży podczas ktorej zawodnik UKS Szakal Taem Taekwondo Olimpijskie - sekcja Luboń stanął na drugim stopniu podium
Marcel po dwóch eliminacjach znalazł się w gronie 10 najlepszych zawodników w swojej kategorii wagowej w Polsce
Gratulujemy wyniku i życzymy dalszego rozwoju
Pszczoła murarka ogrodowa, jaką szkoła dostała od Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, założyła już gniazda w domkach dla owadów.
Warto przypomnieć, że ta samotnicza pszczoła jest bardzo łagodna, pomimo obecności żądła nie żądli. Jest też ważnym zapylaczem roślin.
Marta Ciszewska
Szkoła uczestniczyła w konkursie "Jabłonki Swawole". Szkoła wygrała kilka ślicznych sadzonek, które już pięknie nam kwitną!
Marta Ciszewska
Chętni uczniowie 17 maja wzięli udział w zajęciach dodatkowych z biologii, z izolacji DNA. Do tej reakcji użyliśmy banana. Używając prostych odczynników " wyrzuciliśmy" DNA z komórek i mogliśmy zobaczyć jak tworzy kuliste struktury.
Marta Ciszewska
Pod koniec listopada 2022 roku nasza wychowawczyni - pani Grażyna, wytypowała mnie, Oliwkę i Zuzię do udziału w konkursie o Patronie naszej szkoły - profesorze Adamie Wodziczko. Dostałyśmy materiały do nauki. Rozpoczęłyśmy utrwalać wiedzę o życiu, działalności, karierze tego botanika, a także wiedzę o trzech parkach narodowych, które on utworzył. 18 maja 2023 roku, czyli w dniu konkursu byłyśmy bardzo zestresowane, ale dałyśmy radę! Po każdym pytaniu naradzałyśmy się i prawie bezbłędnie udzielałyśmy odpowiedzi.
Kiedy Pani z jury ogłosiła wyniki, zapanowała w nas wielka radość, bo nasza drużyna z 3b zajęła pierwsze miejsce! Warto było się uczyć! Cała klasa cieszyła się razem z nami!
Anna Krzymińska klasa 3 b
Powered by aSc EduPage