Poniżej prezentujemy wyniki konkursów: fotograficznego i literackiego, które odbyły się przy okazji uroczystości wkopania kapsuły czasu.
Cecylia Przybyszewska - Marciniak
Poniżej prezentujemy wyniki konkursów: fotograficznego i literackiego, które odbyły się przy okazji uroczystości wkopania kapsuły czasu.
Cecylia Przybyszewska - Marciniak
„Sztuka jest wycinkiem rzeczywistości widzianym przez temperament artysty” (Émile Zola) , dlatego też właśnie uczniowie klas 4-7 postanowili zostawić wiadomość dla przyszłych pokoleń w takiej właśnie formie. Z pełnym zaangażowaniem podjęli się zadania stworzenia rysunków przedstawiając świat w roku 2021, widziany ze swojej perspektywy. Prace te zostały złożone do kapsuły czasu, która została wmurowana pod powstający właśnie nowy segment naszej szkoły.
Natalia Walkowiak
Zapraszamy na Dzień Dziecka na lubońskie place zabaw oraz do Ośrodka Kultury!
1 czerwca zachęcamy do odwiedzenia trzech placów zabaw, na których zostaną przeprowadzone animacje dla dzieci:
Na wyżej wymienionych placach zabaw zostaną również wręczone nagrody dla zwycięzców w konkursie „Nazwij place zabaw w Luboniu”.
Ponadto tego dnia zapraszamy w godzinach 17:00-19:00 do Ośrodka Kultury na plenerowy spektakl w wykonaniu Filharmonii Pomysłów pt. "Brzechwa i Tuwim w piosence". Oprócz tego odbędą się gry, zabawy i konkursy. Stowarzyszenie Miłośników Gier Planszowych Kości przygotuje nowości wydawnicze dla wszystkich maniaków planszówek.
Drodzy Uczniowie. Trzymamy za Was kciuki !!!!
Gratulacje dla uczniów wyróżnionych w konkursie „Złota Żaba” –
Antoniny Tłok i Jakuba Czekalskiego
28.04.2021r. w murach naszej szkoły z duma wręczyliśmy nagrody Tosi i Jakubowi, uczniom którzy zdobyli wyróżnienie w konkursie „Złota Żaba”.
Tosia uzyskała wyróżnienie w kategorii literatury i języka polskiego. W tegorocznym konkursie wzięło udział 1829 uczniów z województwa wielkopolskiego i lubuskiego.
Jakub uzyskał wyróżnienie w kategorii matematyki. W tegorocznym konkursie z matematyki wzięło udział 1481 uczniów z województwa wielkopolskiego i lubuskiego.
Bardzo dziękuję p. Kindze Piórkowskiej oraz p. Barbarze Wawrzyniak za przygotowanie uczniów do konkursu. Organizatorom oraz Radzie Rodziców i Sponsorom dziękuję za ufundowanie nagród rzeczowych oraz finansowych.
Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.
A.Antczak
Światowy Dzień Ziemi obchodzimy co roku 22 kwietnia. Odbywa się podczas niego wiele akcji promujących dbanie o środowisko. Należą do nich m.in. sprzątanie świata czy dzień bez samochodu.
Światowy Dzień Ziemi 2021 odbywał się hasłem "Przywróć naszą Ziemię". Choć o planetę powinniśmy troszczyć się przez cały rok, to właśnie w Światowy Dzień Ziemi mamy ku temu więcej okazji. Co ważne, do akcji ekologicznych włączają się wtedy nie tylko dorośli, ale również dzieci.
Z tej okazji w naszej szkole zorganizowaliśmy obchody tego Dnia. Celem akcji było uwrażliwienie uczniów na piękno przyrody ojczystej, budzenie poczucia odpowiedzialności za jej stan oraz uświadomienie źródeł zagrożeń dla środowiska naturalnego. Z powodu pandemii, wiele konferencji i towarzyszących Dniu Ziemi akcji odbywa się w świecie wirtualnym. Podobnie było w naszej szkole.
W ramach lekcji wychowawczych oraz lekcji geografii, biologii, chemii omawialiśmy tematykę ochrony środowiska naszej planety. Ziemia jest wyjątkową planetą i nie zabrakło o niej ciekawostek. Uczniowie naszej szkoły oglądali filmy i prezentacje, słuchali wykładów online, wykonywali doświadczenia, przygotowali prace plastyczne czy prezentacje.
Szczególnie polecam:
https://lekcjezklimatem.pl/ (webinaria przygotowane przez Ministerstwo Ochrony Środowiska)
https://www.youtube.com/watch?v=kdSG0TK7kBc (film dla młodszych dzieci o Dniu ziemi)
https://youtu.be/Z5F6rdfVJA4 (filmik prezentujący ciekawostki o naszej planecie).
Zapraszam do obejrzenia wybranych prac wykonanych przez naszych uczniów.
Aneta Andrzejewska
Otrzymaliśmy od fundacji Pho3nix kilka fajnych rzeczy: dwie chusty animacyjne, płachty na bramki, znaczniki i grzybki. Wszystko wykorzystamy po powrocie uczniów do szkoły.
Obecnie trwa konkurs na jak największą ilość kroków, braliśmy już udział w akcji dla WOŚP, a przed nami nagranie filmu z sportowej rywalizacji. Na film będziecie głosować - będę informować !!!
Ze sportowym pozdrowieniem
Nauczyciele WF
Świetlica szkolna ogłasza zwycięzców wielkanocnego konkursu na najpiękniejszą pisankę.
1. miejsce Kornel Wasielewski 3c
2. miejsce Julia Kieszkowska 2c
3. miejsce Sandra Nowakowska 1b
Laureatom gratulujemy!
Pozdrawiamy wychowawcy świetlicy.
Świetlica szkolna ma zaszczyt ogłosić trzech laureatów konkursu pt. "Portret Pani Wiosny".
Zwycięzcami zostali:
Zuzanna Malińska klasa 1A
Mikołaj Piękoś klasa 2A
Helena Nowaczyk klasa 5A
Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród, a pozostałym uczestnikom serdecznie dziekujemy
i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach.
Komisariat Policji w Luboniu zachęca do odwiedzania "Sierżanta Pyrka" w Internecie. Dzieci nie będą musiały czekać na spotkanie z sierżantem Pyrkiem, w szkole czy na festynie. Teraz Pyrek czeka na dzieci codziennie, w Pyrkowek Krainie na stronie www.pyrek.pl. Portal "Sierżanta Pyrka" jest stroną dydykowaną uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom oświaty. Pyrek.pl to pierwszy w Polsce, innowacyjny serwis edukacyjny. W "Pyrkowej Krainie" znajdują się interaktywne gry i zabawy, wspierające rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny najmłodszych. Stronę Sierżanta Pyrka tworzą dzieci, w dziale Biblioteczka publikowane są opowiadania i wierszyki, autorstwa najmłodszych, których głównym bohaterem jest sierżant Pyrek. W Galerii natomiast znajduje się zbiór najciekawszych prac plastycznych przesłanych przez dzieci. Na stronie można znaleźć aktualne informacje o spotkaniach, wydarzeniach i konkursach z udziałem sierżanta Pyrka organizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu. Główną ideą projektu jest przekazywanie treści edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa dzieci w wieku od 5 do 10 lat.
Serdecznie zapraszamy dzieci w imieniu Sierżanta Pyrka do odwiedzania "Pyrkowej Krainy".
Nowe osiągnięcie w naszej szkole:
Jakub Czekalski:
Konkurencja: "Złota żaba" olimpiada matematyczna
Okręg: lokalny
Z ogromną radością informuję, że Jakub Czekalski, uczeń klasy 8c naszej szkoły, zakwalifikował się do II etapu konkursu "Złota Żaba" w dziedzinie matematyki, który odbył się 13 marca w Swarzędzu. Jakub musiał zmierzyć się z zadaniami, które wymagają logicznego i niestereotypowego myślenia. Musiał wykazać się intelektualną odwagą, wyobraźnią oraz umiejętnością szukania niebanalnych rozwiązań problemów. Jeszcze raz gratulujemy Jakubowi, dziękujemy mu za reprezentowanie naszej szkoły oraz życzymy sukcesów w kolejnych latach nauki.
W czwartek 04 marca 2021r. w naszej Szkole odbyły sie Dni Otwarte dla rodziców i dzieci przyszłych klas pierwszych. Przybyli goście w grupach pięcioosobowych oprowadzani byli przez nauczycieli, którzy pokazywali jak wygląda życie Naszej Szkoły od środka. Wspólnie spędzony czas podczas wędrówki po Szkole sprzyjał rozmowom, pytaniom, a nawet wspomnieniom z czasów, gdy w szkolnych ławkach zasiadali przybyli w tym dniu rodzice. Dzieci mogły zobaczyć jak wyglądają sale lekcyjne w Naszej Szkole, a przygotowane przez nauczycieli wystawy z pracami uczniów ze starszych klas wzbudzały zainteresowanie w oczach przyszłych pierwszoklasistów.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli spotkać się w tym dniu w Naszej Szkole, mamy nadzieję, że zobaczymy się znów we wrześniu. Dziękujemy również wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Dni Otwartych, za poświęcony czas i wykonaną pracę. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.
23 lutego 2021r. odbyło się wydarzenie pt. N(M)oc Lubońskich Belfrów, które otworzyła p. Burmistrz Małgorzata Machalska. Podczas webinarium nauczyciele lubońskich szkół podzielili się dobrymi praktykami prowadzenia lekcji z wykorzystaniem technik i metod pracy na odległość. W wirtualnym spotkaniu udział wzięło ok. 100 uczestników z różnych części Polski.
Z każdej ze szkół lubońskich dwóch prelegentów prezentowało „dobra praktykę”. Ze Szkoły Podstawowej nr 4 nauczyciele przedstawili:
1. "Dzień sportu on-line" - p. Zofia Piotrowska
„Co dla naszych kochanych dzieci „formatka” czy „Live time”? - czyli „Dzień sportu” o-line – strategiczne rozwiązanie organizacyjne w szkole z wykorzystaniem filmów yotube, połączeń meet oraz formularzy google do przeprowadzenia ewaluacji zawodów sportowych R-U-N.
2. Zdalnie z lekturą - proste rozwiązania na efektywną pracę – p. Cecylia Przybyszewska-Marciniak
Efektywne uczenie się uczniów oparte na strategiach „oceniania kształtującego” z wykorzystaniem classrooma, w tym tablicy jamboard oraz aplikacji do projektowania własnej książki StoryJumper.
Było ciekawie, inspirująco i twórczo.
Agnieszka Antczak
W roku szkolnym 2020/21 Nauczyciele naszej Szkoły biorą udział w projekcie MEiN "Lekcja:Enter” to projekt edukacji cyfrowej skierowany do nauczycieli i nauczycielek oraz kadry kierowniczej szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w ramach którego prowadzone są szkolenia z doskonalenia kompetencji cyfrowych. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, a jego realizacja przewidziana jest na lata 2019-2023.Podczas bezpłatnych szkoleń uczestnicy poszerzają wiedzę i umiejętności w zakresie:
wzmacniania kompetencji cyfrowych swoich i swoich uczniów
odpowiedzialności, kreatywności i bezpieczeństwa korzystania z nowych technologii
korzystania z aktywizujących metod nauczania
urozmaicania swoich lekcji i na stałe zmieniania sposobów ich prowadzenia,
tworzenia własnych treści cyfrowych.
Gratuluję Nauczycielom realizującym projekt Lekcjeenter. Jestem przekonana, że metody i narzędzia TIK trwale będą wykorzystywane w pracy naszej Szkoły.
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.(Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych").
Agnieszka Antczak
Dyrektor Szkoły
Uczniowie kl. IV a wykazali się ogromną kreatywnością. Zaprezentujcie również po co nam ZUS, szczegóły konkursu na librus - ogłoszenia !
Powodzenia
Zofia Piotrowska
Chłopcy z klasy 6A w sposób szczególny chcieli złożyć życzenia swoim koleżanką, ale też i wszystkim Paniom w Dniu Kobiet. Niech te szczególne życzenia będą miłym akcentem dzisiejszego dnia.
Nasza szkoła otrzymała Krajowy Certyfikat Szkół Promujących Zdrowie! Bardzo się z tego tytułu cieszymy :)
Kochani! Ogłaszamy nowy konkurs plastyczny.
Dla kogo? Dla wszystkich: dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wystarczy dowolną techniką przygotować wielkanocną ozdobę (pisankę, wianuszek, zajączka). Do ozdoby przyczepić sznurek lub wstążkę i przynieść wraz z podpisaną zgodą na publikację do Ośrodka Kultury w Luboniu do 25 marca 2021r.
Rozstrzygnięcie konkursu do 30 marca. Nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach
– dzieci od 6 do 12 lat
– młodzież od 12 do 18 lat
– dorośli 18+
Wszystkie prace udekorują plac przed budynkiem Ośrodka Kultury w Luboniu.
Serdecznie zapraszamy
Regulamin
https://www.facebook.com/photo/?fbid=2508364292805991&set=pcb.2508368692805551
Klauzula informacyjna
https://www.facebook.com/photo/?fbid=2508364429472644&set=pcb.2508368692805551
„Kochani, nie macie co robić z rzeczami, które już dawno przestały Wam być potrzebne? Przekażcie je na charytatywny bazarek na rzecz podopiecznego Fundacji Złotowianka. Dochód z bazarku przeznaczony jest na leczenie i rehabilitację KACPRA KOWALSKIEGO K/151. Przyjmujemy nowe i używane rzeczy, np. zabawki, książki, gry, plecaki, wyposażenie kuchenne, artykuły papiernicze i dekoracyjne itp. Jeśli coś jest Wam w domu zbędne, my chętnie przyjmiemy jako FANT.”
W odpowiedzi na ten apel Szkolne Koło Caritas i Szkolne Koło Wolontariatu organizuje zbiórkę różnorodnych fantów. Fanty można przynosić do szkoły i składać do pudełka stojącego na szkolnym korytarzu.
Powered by aSc EduPage