Klasy szóste na lekcji biologii wykonały z plasteliny modele takich zwierząt jak parzydełkowce, płazińce, nicienie i pierścienice. Modele przestrzenne pozwalają wyobrazić sobie morfologię zwierząt i utrwalić informacje.
Marta Ciszewska
Klasy szóste na lekcji biologii wykonały z plasteliny modele takich zwierząt jak parzydełkowce, płazińce, nicienie i pierścienice. Modele przestrzenne pozwalają wyobrazić sobie morfologię zwierząt i utrwalić informacje.
Marta Ciszewska
Projekt edukacyjny "Psia lekcja", w którym biorą udział uczniowie klas drugich jest inicjatywą, która powstała we współpracy ze Stowarzyszeniem Zwierzęta Ludziom. Celem tego programu jest propagowanie świadomego i odpowiedzialnego podejścia do psów oraz nauka zasad bezpieczeństwa i dobrego traktowania zwierząt.
W ramach projektu uczestnicy mają możliwość uczestniczenia w warsztatach, podczas których dowiadują się m.in. jak zachowywać się wobec obcych psów. Uczą się, że nie wszystkie psy są przyjazne i zawsze należy zachować ostrożność, szczególnie w przypadku nieznanych zwierząt. Ponadto, zdobywają wiedzę na temat właściwego podejścia i kontaktu z czworonogami, by móc uniknąć potencjalnych sytuacji niebezpiecznych. W ramach projektu "Psia lekcja" przykładem jednej z zasad, które dzieci uczą się, jest zachowanie pozycji żółwia. Oznacza to, że w przypadku spotkania z obcym psem, dzieci są uczone, by się skulić i unikać bezpośredniego kontaktu wzrokowego ze zwierzęciem. Pozycja żółwia daje psu, który atakuje poczucie, że dziecko nie stanowi zagrożenia.
Projekt edukacyjny "Psia lekcja" we współpracy ze Stowarzyszeniem Zwierzęta Ludziom ma na celu nie tylko propagowanie wśród dzieci właściwego zachowania wobec psów, ale również budowanie więzi między człowiekiem a zwierzętami. Poprzez edukację i świadomą interakcję, dzieci uczą się szacunku i empatii wobec zwierząt, co przekłada się na harmonijne i bezpieczne relacje między nimi.
Anna Migdał
12 grudnia uczniowie klasy 2a i 2b wybrali się do Wielkiej Fabryki Elfów w Poznaniu. Tam czekało na dzieci wiele atrakcji. Na samym początku wizyty uczniowie obejrzeli krótkie przedstawienie, a Elf Ważniak wprowadził je w historię fabularną - Melodię Świąt. Następnie w mniejszych grupkach dzieci wraz z Elfami Przewodnikami rozpoczęły przejście po Elfik domkach, w których czekały na dzieci zadania. Za każde wykonane zadanie dzieci otrzymywały nutkę, która tworzyła świąteczną melodię. Uczniowie skakali na dmuchańcach, pisali list do Świętego Mikołaja, jeżdzili Elfimi samochodzikami, a na koniec spotkali się z Mikołajem, aby uwiecznić wizytę, ale przede wszystkim - by poinformować go, że znaleźli rozsypane po Fabryce nutki Melodii Świąt.
Pobyt w Fabryce Elfów wprawiłi nas w świąteczny klimat! :)
Barbara Plichta
Anna Migdał
Klasa 6 b piekła dzisiaj pierniczki. Uczniowie sami zrobili ciasto, wałkowali je i wykrawali ciasteczka. Na koniec pięknie je udekorowali.
Anna Dudek
Wszystkie klasy szóste robiły świeczniki na lekcji techniki. Używaliśmy kleju na gorąco, tasiemek, ozdób, sznurków. Powstały małe dzieła sztuki, które dzieci przekazały na stragan świąteczny.
Anna Dudek
Uczniowie klasy 2b biorą udział w konkursie plastycznym pt."Lisie sprawy", którego celem jest popularyzacja języka sztuki i wychowanie poprzez sztukę oraz rozwijanie talentów dzieci. Poniżej pracę dzieci. Życzymy im powodzenia w konkursie.
Anna Migdał
W czwartek 7 grudnia drużyny z klasy 5b i 6a uczestniczyły w finale Mikołajkowego Dyktanda Bieganego, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 5 w Luboniu.
W tym dyktandzie nie wystarczy znajomość reguł ortograficznych ,ale trzeba też bardzo dobrze biegać, by w jak najkrótszym czasie przekazać co trzeba zapisać na arkuszu.
Trzecie miejsce wybiegała drużyna z k. 5b. Klasie 6b gratuluję ambicji i waleczności.
Maria Baier
07.12.23 r. klasa 2 c i 3 b brały udział w świątecznych warsztatach. Odwiedziliśmy dawną szkołę wiejską w Konarskim. Ozdabialiśmy pierniki, malowaliśmy zimowe obrazki na szkle, karmiliśmy zwierzęta i nawet odwiedził nas Gwiazdor.
Sara Kędziora
Na dzisiejszych zajęciach uczniów klasy 2a rozgrzewała pyszna, gorąca herbatka:)
Barbara Plichta
W dniu 6 grudnia 2023r. odbył się w naszej szkole Sportowy Turniej Mikołajkowy dla dzieci z klas drugich. Wydarzenie to miało na celu promowanie aktywnego trybu życia oraz integrację dzieci z różnych klas.
Zawody obejmowały takie dyscypliny jak: bieg w workach, rzut kulą śniegową do celu, strojenie choinki na czas połączone z rozwiązywaniem zadań matematycznych, toczenie śnieżnych kul i wyścigi zaprzęgów Mikołaja. Każdy z uczestników mógł liczyć na wsparcie i doping ze strony kolegów i koleżanek, co sprawiało, że atmosfera na boisku była naprawdę elektryzująca. Po zaciętej rywalizacji, nadszedł czas na ogłoszenie wyników. Każda z drużyn otrzymała dyplomy za udział w turnieju.
Sportowy Turniej Mikołajkowy dla dzieci z klas drugich był nie tylko okazją do rywalizacji i zdobycia nowych umiejętności sportowych, ale również do integracji i budowania więzi między dziećmi. Wydarzenie to na pewno na długo pozostanie w pamięci uczestników.
Anna Migdał
Makiety rafy koralowej część 2. Na ostatnich zajęciach koła biologicznego uczniowie kończyli makiety rafy koralowej. Należy pamiętać o tym cennych ekosystemie.
Marta Ciszewska
30 listopada uczniowie klasy 2a wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, w Bibliotece Miejskiej w Luboniu. Na spotkaniu z Panią Bibliotekarką dzieci wysłuchały bajki "O Borsuku, który na cały świat się obraził" – przedstawionej techniką teatrzyka kamishibai. Dzieci podczas zajęć uczyły się co to jest kompromis, empatia i jak ważna jest rozmowa. Po przeczytanej bajce uczniowie wykonali wspólnie pracę plastyczną.
Barbara Plichta
Dzisiaj odbył się wieczorek sportowo - integracyjny dla rodziców i uczniów klasy 5a, aby w aktywny sposób spędzić ze sobą czas i jeszcze lepiej się poznać:) Towarzyszyło nam dużo zabawy, śmiechu i rywalizacji.
Przeżyliśmy cudowne południe z całą społecznością klasy 5a
Ewa Darul-Szklanna
Tradycyjnie już biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas pierwszych na spotkanie z okazji Dnia Pluszowego Misia. Wszyscy uczniowie przynieśli ze sobą swoje ulubione misie - przytulanki. Na początku dzieci poznały historię tego pięknego dnia, który obchodzimy 25 listopada od 2002 roku. Miś jako jedyna pluszowa zabawka ma swoje święto! Następnie dzieci wysłuchały fragmentu powieści z serii „Zaopiekuj się mną” autorstwa Holly Webb pt. „Luna. Niesamowita ucieczka dzielnego misiaczka”. Wszyscy słuchali z zainteresowaniem i mam nadzieję,że kiedyś przeczytają historię Luny w całości. A później była niespodzianka, ponieważ wszystkie dzieci otrzymały w prezencie książkę autorstwa Justyny Bednarek pt. Wnuczka antykwariusza” wraz załączoną do niej broszurką dla rodziców nt.tego jak ważne jest wspólne czytanie od najmłodszych lat dziecka.Książki te otrzymaliśmy w ramach projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek Wyprawka dla Pierwszaka, który ” ma charakter ogólnopolski i jest w całości finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, tym samym jest bezpłatny zarówno dla szkół, jak i samych dzieci.
Maria Baier
bibliotekarka
Zadaniem klasy 7 na lekcji biologii było przedstawienie występowania i funkcji witamin i soli mineralnych za pomocą symboli z minimalną ilością tekstu. Takie zadania uczą kreatywności i nieszablonowego myślenia.
Natomiast klasy 6 zapoznały się ze znaczeniem rafy koralowej i wykonały plakaty
Marta Ciszewska
Konkurs recytatorski „Wiersz dla Mikołaja” 17 listopada w Bibliotece Miejskiej w Luboniu odbył się konkurs recytatorski . W tym roku tematem był „Wiersz dla Mikołaja” i dzieci samodzielnie wybierały wiersze, które podczas uroczystego finału w Bibliotece. Zaprezentowało się w aż 59 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali Julia Hadław z kl. 3b i Kajetan Cegłowski z kl.2b, którzy na zakończenie otrzymali dyplom i pamiątki z logo miasta Luboń.
Gratulujemy udziału i zdolności recytatorskich.
Maria Baier
Na kółku biologicznym uczniowie zaczęli przygotowywać makietę rafy koralowej. Na kolejnych zajęciach będziemy je kończyć.
Rafa koralowa to bardzo ważny, ale ginący ekosystem, warto mieć tego świadomość.
Marta Ciszewska
Na lekcji biologii uczniowie korzystają z multimedialnych pomocy oraz pomocy dydaktycznych jakie w zeszłym roku otrzymaliśmy za punkty w promocji pewnej sieci hipermarketów.
Marta Ciszewska
Na imprezie andrzejkowej w klasie 2b było bardzo wesoło. Chętni uczniowie przebrali się za wróżki, czarownice i różne inne postacie. W sali lekcyjnej rozbrzmiewały radosne dźwięki muzyki, a na parkiecie uczniowie bawili się wysmienicie, Wszyscy oczekiwali z niecierpliwością na wróżby i przepowiednie dotyczące ich przyszłości przygotowane przez Kajetana, Tomka i Natana. Choć dzieci zdają sobie sprawę, że wrózby to tylko zabawa, to każdy chciał jednak poznać swoją przyszłość.
Anna Migdał
24.11.23 r. w klasie 2 c obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.
Nasze pluszaki towarzyszyły nam w szkole, braliśmy też udział w klasowym konkursie plastycznym :)
Sara Kędziora
Powered by aSc EduPage